Saç Ekimi

Saç dökülmesi, çağımız toplumsal yaşamında oldukça önemli bir problemdir. Kişilerin özgüvenini etkileyen, sosyal ilişkilerinde ruhsal sorunlar yaratan saç dökülmesi özellikle erkeklerde genetik sebeplere bağlıdır.

Günümüz teknolojisiyle dökülen saçların yerine yenilerini getirmek artık mümkündür. Foe olarak adlandırılan %100’e yakın başarılı sonuçlar veren saç ekimi tekniği Türkiye’de çeşitli merkezlerde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Saçlarınıza kavuşmak için Park International Services tedavi formunu doldurmanız yeterlidir.

FUE Yöntemi

FUE yöntemi en başarılı sonuçların alınabildiği saç ekimi yöntemidir. Saç köklerinin tek tek alınacak olması işlemi uzattığından dolayı 3 bin kök ekimine kadar uygulanabilir. Bu yöntemde kökler tek tek işlem gördüğü için kalıcı izler oluşmaz

Saç ekiminde saç sıklığı nedir?

Bilimsel araştırma sonuçları her bir santimetrekarede 80 adet saç kökü sıklığının deriyi tamamen kapatabildiğini gösteriyor. Ancak, bu yeterlilik bireyin foliküler ünitelerinin saç kökünden zenginliğine bağlıdır. Saç ekimini gerçekleştirecek cerrahla saç sıklığı detaylı olarak görüşülmeli ve el yordamı, göz kararı yöntemlerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Nakledilecek saç kökleri nasıl elde edilir?

Nakledilecek saç kökleri iki kulak arasındaki saçlı bölgeden dar bir şerit şeklinde alınır. Bu işlem sonrasında saçlı alan içinde gözle görülmeyen ince bir iz kalır. Nakledilecek foliküler ünitelerin her biri mikroskop altında ayrılarak ekim için hazırlanır. Hazırlanan her bir ünite nakledilecek bir graftı oluşturur.